Marketing Wideo

26 Gru 2010

Reklamy Google na Filmach YouTube z darmową muzyką

Autor: gabinet. Kategorie: Bez kategorii

Google, a w sumie YouTube stworzyło opcję podmiany kiepskiej ścieżki dźwiękowej, na darmową oferowaną z ich zasobów. Muszę przyznać, że korzystałem z tego sporo. Pierwsze filmy robiłem na skrzypiącym statywie i jakość dźwięku była fatalna. Nie potrafiłem podmieniać ścieżki dźwiękowej, więc rozwiązanie pozwalające na dodanie sensownej muzyki za jednym kliknięciem wydawało mi się rozwiązaniem z wyboru.

Nie zastanawiałem się również nad zastrzeżeniem o możliwości wyświetlania reklam na filmach. Było to tak odległe, a cieszył mnie sam fakt pomyślnego dodania filmiku oraz poprawy jego jakości, szczególnie jeżeli ktoś chciał go jeszcze oglądać. Obecnie problem polega na tym, że drugi raz nie możesz podmienić ścieżki dźwiękowej na raz wysłanym filmie, a te starsze mają największą oglądalność. Skasowanie i ponowne w granie filmu pozbawia go wcześniejszych komentarzy oraz całego uznania jakim się dotychczas cieszył w oczach wyszukiwarek. Czasem ktoś go wkleił na stronę www i to też tracimy bezpowrotnie.

  • O ile na kanałach robionych tylko z pasji i bez pierwotnego celu finansowego ma to jakiś sens, to wcześniej czy później nawet Pasjonaci potrzebują pieniędzy, aby przenieść swoje zainteresowania na nieco wyższy poziom. Wtedy reklamy narzucone przez Google zaczynają trochę przeszkadzać.
  • Nie wiem czy to się zmienia przy zapisaniu się do programu partnerskiego YouTube, ale jeżeli cię on nie interesuje, to raczej pozostaniesz z tym kukułczym jajkiem od Google, ale za to z całkiem sympatyczną muzyką.

Jedyny problem jaki miałem, to wygasające od czasu do czasu prawa autorskie i konieczność kolejnej podmiany. Na ten czas /bez muzyki/ film był niestety zawieszany dla widzów.

Reasumując: Jeżeli masz podejście biznesowe od samego początku, to musisz polegać jedynie na swojej oryginalnej produkcji. Tak naprawdę do końca nigdy nie wiesz, który film osiągnie sukces, a który będzie oglądany rzadko. Wyjątki w postaci fantastycznych śmiesznych filmów tylko potwierdzają dla mnie tą regułę. Tym nie mniej starsze filmy mają nieco większą oglądalność i warto o tym pomyśleć na samym początku.

  • Na tym samym kanale podmieniłem beznadziejną ścieżkę dźwiękową na filmie, który stanowi 10% całej jego oglądalności. Nie wiem jaka konwersję kliknięć mają reklamy Google na tym filmiku z darmową muzyką, ale skoro im się to opłaca, to równie dobrze opłacałoby się to pierwotnemu właścicielowi filmu.

Na tym kończę i serdeczne zapraszam do komentarzy w temacie: reklamy na Twoich filmach YouTube z darmową muzyką z punktu widzenia wideo marketingu..

Podziel się:


Komentarze (5) do "Reklamy Google na Filmach YouTube z darmową muzyką"

1 | Aneteysza

13 Lut 2011 o 21:01

Avatar

Nie lubię tego, tak jak określiłeś kukułcze jajo. Hmm mógłbyś coś więcej napisać na temat programu partnerskiego you tuba ? Co trzeba zrobić aby zostać partnerem, orientujesz się jakie przywileje mają partnerzy ?

2 | gabinet

20 Lut 2011 o 20:35

Avatar

Zacząłbym od zrobienia jak największego ruchu na kanale. Potem sprawy są formalnością.

3 | StudioWZ

8 Mar 2011 o 21:30

Avatar

Darek prosiłeś o tematy. Może coś o statystykach na you tube i obsłudze konta. Jak je czytać ?. Na co zwracać uwagę ? Ja np. dodałem film w kategorii podróże > wyskoczył w kategorii blog. Tagów wpisałem z 10 > wyskoczył tylko pierwszy. Gdzie mogę dodać opis filmu ? ( w momencie zamieszczania filmu nie widziałem takiej opcji) Widzę że mam jakiś jeden pozytywny komentarz a nie mogę go odczytać ?
Pozdrawiam
Waldek – Studio WZ

4 | janusz wilk

21 Sty 2012 o 0:28

Avatar

Kanał partnerski to minimum – 350 widzów i 50.000 odsłon przesłanych filmów. Żadnych ostrzeżeń i np. filmy z własną stworzoną muzyką.

5 | gabinet

22 Sty 2012 o 6:57

Avatar

Nic dodać nic ująć. W przypadku „Dobrego” kanału jest logicznym, że YT nie będzie robił problemów.
Na 350 zwykłych widzów raczej się trzeba napracować

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031