Marketing Wideo

11 Lis 2011

Naruszenie prywatności na YouTube?

Autor: gabinet. Kategorie: Bez kategorii

Z pewnością, jeżeli nasz kanał stanie się popularny, to wcześniej czy później otrzymamy e-maila, od Zespołu YouTube, przekazującego skargę osoby twierdzącej, że naruszyliśmy w jakiś sposób jej prywatność, a przez to zasady tego Serwisu.

  • Co wtedy powinniśmy robić, aby uniknąć kłopotów i często zamknięcia naszego konta?

Mamy wtedy 48 godzin na podjęcie jakiejś decyzji.
Jeżeli mamy jakieś wewnętrzne przekonanie, że w jednak naruszyliśmy nawet w pośredni sposób czyjeś prawa, to radzę usunąć ten film.

Nasze konto YT jest zbyt cenne, aby je stracić!!

Obawiam się jednak, że jest to najłatwiejsza droga dla Zespołu YouTube, żeby rozwiązać dany problem i jest nim niestety zablokowanie naszych filmów lub nawet całego kanału. O takim arbitralnym postępowaniu pisałem w jakiś innych artykułach, ale do tej pory nie miałem nigdy z tym do czynienia z pierwszej ręki.

Jeżeli po zrobieniu rachunku sumienia uważamy, że niczyje prawa nie zostały naruszone, to możemy podjąć jakąś walkę, w nadziei, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Jeżeli komuś się udało, to mogę go zachęcić tylko do skomentowania tego artykułu.

Nie wiem na ile to jest oparte na prawdzie, ale wiele skarg lub oflagowań naszego kanału, może skłonić Zespół YouTube do bliższego przyjrzenia się naszej Twórczości. Ich zasady są bardzo mroczne i mało zrozumiałe, więc naruszenie ich przez nawet ich „zagorzałych fanatyków” jest całkiem prawdopodobne.

  • Sam się łapałem na tym, że została nagrana muzyka tła z jakiegoś radia, czy fragmenty występów na Wrocławskim Rynku, do których mogą być jakieś prawa autorskie.

Osobiście nie poszedłem na wojenkę, szybko skasowałem ten nieszczęsny film i kanał jak na razie ocalał.

  • Jeżeli jednak masz jakieś inne osobiste doświadczenia, szczególnie kiedy zdecydowałeś, że niczyjej prywatności nie naruszasz, nie usunąłeś/ usunęłaś zakwestionowanego filmiku, to zapraszam Cię do komentarzy.
  • Na moim przykładzie widzę, że wolność słowa nie jest aż tak wielka, jak mi się wydawało, a YouTube nie nadaje się do wyrażania opinii krytycznych, szczególnie skierowanych pod adresem konkretnych osób, firm czy innych podmiotów prawnych

Podziel się:


1 komentarz do "Naruszenie prywatności na YouTube?"

1 | Adam Wydra

8 Gru 2011 o 11:16

Avatar

Teoretycznie naruszenie prywatności dyskwalifikowało by filmiki z imprez masowych, z jakiejkolwiek relacji z miejsc publicznych… Ciężko zdefiniować czym jest naruszenie prywatności. W telewizji nie do pomyślenia, większości programów nie można by było emitować. Ja zignorowałem wiadomość o naruszeniu czyjeś prywatności i nic się nie stało. Kanał lokalnej telewizji nie ucierpiał.

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031