Marketing Wideo

22 Sty 2012

JVC Kamera HD GC PX10

Autor: gabinet. Kategorie: Sprzęt

JVC – KAMERA JVC HD GC-PX10 BLACK – nie jest to z pewnością sprzęt, który poleciłbym początkującemu amatorowi wideo marketingu. Więcej sensu ma rozpoczęcie z jakimś innym sprzętem spełniającym dwa warunki:

Jakość HD oraz wyjście na mikrofon zewnętrzny.


Natomiast apetyt rośnie w miarę jedzenia i po dwóch latach z inną kamerką JVC, w końcu zdecydowałem się na „zapasówkę”, czyli jedna zostanie w domu na statywie, a druga będzie służyła w terenie.

Zakup nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. Opinie w internecie są takie sobie, ale górę wzięły przyzwyczajenia do firmy JVC, kompatybilność niektórych akcesoriów /w szczególności mikrofonu i baterii/ oraz ciekawy wygląd kamery, w założeniu mającej być hybrydą z aparatem fotograficznym.

Na filmiku dokonałem jedynie prezentacji swojego zakupu, na testy będzie jeszcze sporo czasu.
Tym nie mniej jeżeli ktoś jest zainteresowany już tym sprzętem, to sens ma jak najszybsze odwiedzenie firmowej strony JVC.

Pewnym problemem może być brak pilota, który jest nieodzowny do prowadzenia jednoosobowego studio.
Być może zrekompensuje mi to aparat fotograficzny, choć z doświadczenia wiem, że jak coś jest lepsze w jednym, to z reguły gorsze w drugim.

Już niedługo pokażę jakieś pierwsze testy nowego sprzętu. Jak dotychczas największą trudność sprawiło mi otwarcie pokrywy i włożenie baterii. Sztuczka polega na zrobieniu tego jedną ręką i być może nakręcę filmik jak to się robi. Reszta obsługi bajecznie prosta, ale na razie tylko zrobiłem kilka zdjęć, bez większej analizy możliwości tej hybrydy.

Od 22 stycznia 2012 Kamera JVC GC PX10

Jedyna uwaga przy zakupie. Warto poszukać w internecie i zadzwonić z zapytaniem o dostępność. Czasami rzeczy nietypowe „nie są na stanie” tych sklepów z najniższą ceną i lepiej być na to przygotowanym

Od 22 stycznia 2012 Kamera JVC GC PX10

Poniżej moja „stara kamera JVC”, ale ciągle jeszcze służy i jak na YT jest całkiem OK.
Zdjęcie oczywiście zrobione nowym sprzętem.
Stara Kamera JVC GZ HM 400

W jakiś ciekawy sposób „skopałem ten filmik’
Na razie chwilowa wersja, zanim nie nakręcę czegoś nowego:

Podziel się:


Brak komentarzy do "JVC Kamera HD GC PX10"

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031