Marketing Wideo

11 Mar 2012

Jak zwiększyć zarobki YouTube?

Autor: gabinet. Kategorie: Partner YouTube|Zarabianie na YouTube

Jeżeli masz kanał YouTube z wysoką oglądalnością, bez innego bardziej sensownego modelu biznesowego, to optymalizacja reklam AdSense typu InStream oraz TrueView może mieć dla ciebie jakiś sens. Jak to wyszło na moim kanale zaprezentuje Ci na filmiku poniżej.
Jest to bardzo prosty sposób pozwalający Ci zwiększyć zarobki YouTube, bez jakiegoś wielkiego wysiłku, a jest całkiem prawdopodobne, że Pomoc YouTube sama zaoferuje Ci swoje usługi.

Wzrost zarobków może być kilkakrotny. Wadą jest natomiast zdecydowane odwrócenie uwagi od treści oraz przekazu Twoich filmików. W moim przypadku zmiany optymalizacyjne poczyniłem jedynie na filmikach typowo informacyjnych, aczkolwiek one są też są elementem mechanizmu przechwytującego moich widzów lub czytelników bloga.

Na części filmów, które są bardziej zaangażowane w przechwytywanie potencjalnych klientów lub zaangażowane w Product Launch. reklam nie rozważam w ogóle. Innym problemem jest w chwili obecnej nieco niższa wartość za kliknięcie na reklamę YT, ale raczej się to zmieni wraz docenianiem tego źródła klientów.

Zdecydowaną wadą jest totalna zależność od YouTube Team, który w każdej chwili może Ci wyłączyć kanał, szczególnie za jakieś naruszenia szeroko rozumianych praw autorskich, czy jakichkolwiek innych znanych tylko YT. Zaletą, że kanał masz za darmo i jak masz jakiś talent do robienia ciekawych filmików, przestrzegasz zasad dla społeczności, to parę € dodatkowego dochodu na pewno Ci nie zaszkodzi.

Na koniec mała zachęta do komentarza, jak wyglądało to w Twoim przypadku. Czy zarobki spełniają twoje oczekiwania lub stanowiły źródło innych problemów.

Podziel się:


Brak komentarzy do "Jak zwiększyć zarobki YouTube?"

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829