Marketing Wideo

17 Wrz 2011

Jak zostać partnerem YouTube?

Autor: gabinet. Kategorie: Partner YouTube

Sprostowanie: nie jest to pełne Partnerstwo lecz Host AdSense dla treści!!

Przekonałem się o tym po paru dniach, analizując dodatkowe dochody na koncie AdSense. Mimo wszystko, nawet te parę Euro jest miłym uzupełnieniem, jeżeli masz kanał z dużą oglądalnością.

W tym artykule omówię na swoim przykładzie,

jak zostać Partnerem YouTube.

W sumie program podobny jest do AdSense Google /a nawet trzeba mieć konto/, aby w jakiś sposób otrzymać pieniądze. Ponieważ zarobki nie są powalające /z wyjątkiem przypadków kiedy masz kanał z fenomenalną oglądalnością i liczną grupą subskrybentów/ na początku radziłbym się skupić na tworzeniu sensownego kanału, chętnie oglądanego przez widzów.

W moim przypadku, kiedy wyświetlenia zaczęły się zbliżać do około tysiąca dziennie, otrzymałem taki e-mail!!

Była chyba to jakaś masowa akcja pozyskiwania Partnerów, ponieważ otrzymały go również konta, na których mam oglądnięć 2,5 tysiąca oraz nawet 6 tys/dziennie. Napisali również do mnie inni właściciele, którzy raczej mieli nieco mniej wyświetleń niż ja.
Ponieważ wychodzę z założenia, że jak ktoś się na mnie sam poznał i coś proponuje, to niczym nie ryzykuję i formalności nie będą jakąś przeszkodą.

Ponieważ jedno konto YouTube nie było powiązane z kontem AdSense Google, musiałem dokonać stosownej weryfikacji, poprzez maila, który został wysłany na konto AdSense. Mniej więcej tak to wyglądało jak na filmie poniżej.

Kiedy już otrzymałeś potwierdzenie, że możesz używać konta YouTube do zarobku, to nie pozostaje nic innego jak tylko umieścić reklamy, co wykonuje się oddzielne dla każdego filmiku. Widać, że grzechem śmiertelnym jest naruszanie praw autorskich, świadome lub nieświadome. Przede wszystkim chodzi o muzykę, programy telewizyjne czy grafikę z gier komputerowych.

Reklamy pojawiają się po pewnym czasie od uruchomienia opcji zarabiania na danym filmie. Nie wiem od czego to zależy, ponieważ jedne pojawiły się po kilku minutach, natomiast kilka filmów odczekało już kilka godzin i nic. Z pobieżnego oglądnięcia nie za bardzo widać, aby były one specjalnie powiązane z treścią filmików, ale w Polsce problemem może być mała ilość poważnych reklamodawców, chcących zapłacić za taką opcję. Nie wiem dokładnie, czy zapłata jest tylko za kliknięcie, czy również za wyświetlenie w okienku po prawej stronie. W każdym razie widzę, że jedna z partii politycznych być może wspomoże Partnerów YouTube przed wyborami.

Ktoś zadał mi pytania: „No dobrze, ale ja słyszałem, że podatek zapłacisz no i wychodzisz na zero!! Jaki to jest w tym sens? ile można zarobić miesiąc ?? Na samych filmikach z YouTube ??? Jak to się liczy od jednego wyświetlenia???

Niestety podatki trzeba płacić!!

Ile można zarobić i jak to liczą? Nie mam zielonego pojęcia. Zależy to na pewno od oglądalności kanału Partnera, ale raczej samodzielne utrzymanie z tego przychodu jest mało realne na początku. Tym nie mniej, jeżeli nie spróbuję, to nie będę wiedział. Wskazówki dawane prze YouTube są ogólnikowe, a będąc partnerem trzeba jeszcze bardziej zwracać uwagę na prawa autorskie, czy jakieś inne zasady, które mogą być przyczyną zamknięcia konta.
http://www.wideo-marketing.pl/jak-nie-stracic-konta-na-youtube

Tym nie mniej, jeżeli YT sam zauważył, że Twój Kanał jest nieco lepszy, powinno to mobilizować każdego poważnego amatora wideo-marketingu do ulepszania swojego warsztatu i patrzenia perspektywicznego /a nie doraźne uzyskanie kilku złotych/.
Uważam zdecydowanie, że na obecnym etapie końca roku 2011 jest to jedna ze wspaniałych i darmowych platform internetowych.
pozwalająca uzyskać

selektywny olbrzymi ruch na Twoją Stronę Internetową !!

Po zaledwie roku, mój kanał biznesowy ma więcej wejść niż najlepsze moje statyczne strony podobne tematycznie. Oczywiście jest małe zastrzeżenie, że część oglądnięć jest z filmów wklejonych na strony. Po obejrzeniu filmików, klient który jest zainteresowany Twoją Informacją praktycznie należy do Ciebie!!
Ciągle tą formą marketingu posługują się wyłącznie ‚Early Adopters”, a każda nawet najbardziej trudna nisza jest do zdobycia przy „odrobinie” trudu.
Tradycyjnie /jak w przypadku reklam AdSense/ odradzam fałszywe kliki. Bardzo łatwo stracić swoje konto, a Google jest mistrzem w ich wykrywaniu. Myślę tutaj bardziej o różnych „Spółdzielniach” klikających okresowo po rożnych „zrzeszonych” stronach.
Jeżeli masz jakieś ciekawe spostrzeżenia w temacie „Jak zostać partnerem YouTube”, to zapraszam do komentarzy.

Podziel się:


Komentarze (3) do "Jak zostać partnerem YouTube?"

1 | Jarek

26 Lis 2011 o 15:09

Avatar

Witam, powiedziałeś na wstępie że „nie jest to pełne Partnerstwo lecz Host AdSense dla treści!!” to znaczy że zarabiasz tylko na reklamach? a co z wyświetleniami zarabiasz na nich?
2. Czy można samemu wstawić reklamy bez zgłaszania się do programu partnerskiego?
3. Podobno zarabia się na własnej twórczości to czemu osoby które umieszczają zaledwie okładkę danej płyty i podkład muzyczny do danego zespołu to mają reklamy? Trochę dziwne to bo to nie jest własna twórczość. Proszę o odpowiedź Dzięki

2 | gabinet

28 Lis 2011 o 13:32

Avatar

Tak, ale Partner ma nieco więcej możliwości jeżeli chodzi o kanał. Może zrobić baner i parę innych udogodnień. Ogólnie zarobek jest groszowy /około 20 E miesięcznie, czyli w sumie zawracanie głowy

3 | Patricos

6 Cze 2012 o 15:17

Avatar

Mam pytanie jak można zrobić baner na yt? itd

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829