Marketing Wideo

12 Gru 2010

Jak pokonać strach przed kamerą ?

Autor: gabinet. Kategorie: Teleprompter

Jak pokonać strach przed kamerą i mówić w miarę płynnie do swoich widzów. Strategiami, które z pewnością nie zadziałały w moim przypadku, było uczenie się tekstu na pamięć oraz czytanie z kartek, które leżały na stole. W jednym z ostatnich /a zarazem pierwszym komentarzu/ na moim blogu przeczytałem o możliwości korzystania z tzw lidów, czyli kartek trzymanych koło obiektywu. Coś podobnego u mnie działało, ale ponieważ pisałem odręcznie w zeszycie, to miałem kłopoty z umieszczeniem tego pod kamerą.

    • Na szczęście widzowie poniekąd nie spodziewają się produkcji typu Hollywood, lecz raczej  „real life drama” czyli scenek rodzajowych z życia wziętych. W pewien sposób ułatwia to sytuację, tym nie mniej, czytelny i sprawnie powiedziany przekaz z pewnością poprawia Twoją wiarygodność w oczach YouTube oraz Google, nie mówiąc o zadowoleniu potencjalnego klienta.
  • Czytanie tylko z kartki, powoduje tak fatalny widok, że negatywne komentarze są nieuniknione, a przekaz nie budzi w ogóle zaufania u widza.

    W końcu rozwiązaniem na jakie trafiłem było użycie laptopa jako telepromptera, Opisałem to już wcześniej w jakimś poście. Z innych strategii najbardziej sensowne efekty przynosi skrócenie filmów. Przedział od 3 do 5 minut wydaje się najbardziej rozsądny, a i tak zainteresowanie kogoś swoją narracją przez tak długi okres, uważam za niewątpliwy sukces. Nie jestem żadnym guru w tym czy innym temacie, a powiedzenie czegoś krótko i na temat nie jest czasem łatwe.

  • Najważniejszą sprawą w temacie „jak pokonać strach przed kamerą” jest po prostu zacząć !! Z każdym filmikiem nabierasz nowego doświadczenia, a w momencie wyznaczenia sobie jasnego celu marketingowego, po prostu dążyć do niego z uporem maniaka.
  • Z każdym filmem zaczynamy mówić coraz płynniej, przyzwyczajamy się do świateł oraz w moim przypadku do czytania z laptopa. Trema jest niestety rzeczą ludzką, ale poprzez różne sposoby walki z nią można jakoś żyć i kręcić w miarę ciekawe filmiki.

Oczywiście jeżeli masz jakąś strategię, która zniwelowała Twoje lęki czy tremę możesz spokojnie udzielić porady poprzez komentarze. Opublikuję każdy przemyślany artykuł, szczególnie osób, które te doświadczenia z którymi się borykam mają już za sobą. Również publikacje są  możliwe na zasadzie „Guest Blogging”, ale w tym przypadku wymagam jeszcze materiału wideo /do wklejenia/, ale uhonoruję autora dwoma linkami do jego stron.

Podziel się:


Brak komentarzy do "Jak pokonać strach przed kamerą ?"

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031