Marketing Wideo

6 Mar 2011

Jak nagrywać z ekranu Programem Screencast-O-Matic

Autor: gabinet. Kategorie: Oprogramowanie

Po zakupie programu Camtasia firmy TechSmith specjalnie nie interesowały mnie inne softy do nagrywania z ekranu. Tym nie mniej prośba o prezentację jakiegoś programu tego typu, skłoniła mnie do poszukiwań. W zasadzie bez drugiego programiku do screenów nie byłem w stanie nagrać nawet działania Camtasii.
Przez przypadek natknąłem się na ciekawe rozwiązanie na stronie

www.Screencast-O-Matic.com/

i postanowiłem je przetestować.

  • Po krótkim namyśle zdecydowałem się na płatną wersję PRO, w cenie zalewie  9$ rocznie za subskrypcję. Nie sądzę , aby było to wielkie nadwyrężenie budżetu, nawet dla początkującego w wideo marketingu.
  • Zalety wersji płatnej to przede wszystkim możliwość edycji filmiku oraz możliwość nagrywania na każdym komputerze z dostępem do sieci. Nie ma także znakowania filmów przez logo Screencast-O-Matic. Ciekawym rozwiązaniem jest również  „Launch SOM outside browser” czyli dostęp do programu poprzez skrót z dolnego paska ekranu
  • Maksymalna długość nagrania to cała godzina i proszę mi wierzyć, że jest to naprawdę dużo.
  • Jeżeli chodzi o przeglądarki, to sprawdził mi się na Chrome oraz Firefox-ie, ale podobno inne też dają radę.

Poniżej zaprezentuję jakieś moje testowe działania ze ScreenCast-o-Matic. Lubię  /tak jak w Camtasia/ używać szczególnie funkcji Zooming, ale różne inne są warte przetestowania.


Film na górze prezentuje w sposób ogólny stronkę producenta, poprzez którą możemy korzystać z programu w wersji bezpłatnej lub zdecydować się na roczną subskrypcję.


Filmik powyżej pokazuje, jak nagrałem materiał testowy do prezentacji. Całość nagrywałem oczywiście programem Camtasia.

Natomiast na dole możemy zobaczyć, co w sumie tego wyszło.

Nawet w wersji darmowej czas nagrywania to aż 15 minut, w porównaniu z pięcioma minutami konkurencji /Jing firmy TechSmith/.

Tradycyjnie mile widziany jest interaktywny udział w ocenie tego softu, zarówno poprzez komentarze pisane jak i filmiki wideo /przy użyciu tego narzędzia internetowego/.

  • Najlepsze komentarze mogę nagrodzić linkiem typu follow do strony piszącego

Jeżeli masz doświadczenie z czymś innym służącym do nagrywania z ekranu, to także możesz znaleźć tutaj odrobinę miejsca na swoją prezentację.
Wersja darmowa może być bardzo użyteczna do wydawania instrukcji typowo pod outsourcing. Czyli nagrywamy to, co nasz wirtualny asystent ma zrobić. Nie ma wtedy potrzeby specjalnej edycji filmów, tylko prosty screen. Nie przeszkadza też specjalnie logo firmowe.

Podziel się:


Komentarze (3) do "Jak nagrywać z ekranu Programem Screencast-O-Matic"

1 | StudioWZ

8 Mar 2011 o 13:11

Avatar

Od kilku dni jestem częstym gościem Twojej strony Marketing Wideo. Za Twoją namowę odważyłem się umieścić swój pierwszy film na you tube. >http://www.youtube.com/watch?v=NY9eu9JQeRw. Mam zrealizowanych jeszcze kilka ale zobaczymy jak pierwszy się przyjmie. Dzisiaj przetestowałem krótko program który polecasz wyżej >Screencast-O-Matic. Stanowi kolejne bardzo cenne narzędzie w obsłudze wideo. Dzięki za bardzo cenne rady na temat video w sieci. Mnie taka forma odpowiada i nie przejmuj się tym że korzystasz z pomocy telepromptera. Najważniejsze jest co mówisz i jakie treści przekazujesz. Mniej ważne jak. Nie każdy jest od razu gwiazdą i przed kamerą zachowuje się bez stresowo. Przejrzałem wszystkie tematy i czekam na kolejne video.
Dziękuję i życzę powodzenia.

StudioWZ

2 | gabinet

8 Mar 2011 o 21:10

Avatar

Filmik bardzo ciekawy. Tak szczerze mówiąc najtrudniej zacząć. Najlepiej na temacie który lubimy, a powoli można myśleć o jakimś spieniężeniu swojej pasji. Z reguły /dopływ środków/pomaga to ją bardziej rozwinąć.

3 | Agnieszka

8 Kwi 2011 o 15:45

Avatar

Wielkie dzięki za ten wpis! Program jest naprawdę świetny i warty zainteresowania. Obecnie korzystam z JING PRO, ale ten program daje o wiele większe możliwości. I jest bardzo prosty w obsłudze. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

O mnie

Jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia, który swoją działalność oparł na szybkim dostępie do informacji porzez wyszukiwarkę Google, a ostatnio YouTube.

Do tej pory marketingiem internetowym zajmowałem się raczej jako hobby. Tym nie mniej przez kilka lat zdobyłem poprzez eksperymentowanie na Google i swoich stronach pewne doświadczenie i uważam, że warto się nim jakoś podzielić.

Zapraszam do czytania!

Kalendarz

Luty 2021
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728